Home » Nowe programy studiów » Dietetyka
Misją studiów realizowanych przez Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW jest przekazanie szerokiej wiedzy – w ujęciu holistycznym i interdyscyplinarnym – z zakresu dietetyki, ze szczególnym uwzględnieniem promocji zasad prawidłowego żywienia oraz zmniejszenia skali występowania chorób dietozależnych. Studia są prowadzone przez najlepszych specjalistów –pracowników WNoŻCiK, z udziałem ekspertów innych uczelni oraz instytucji państwowych i firm.
Celem studiów jest przygotowanie specjalistów profilaktyki i leczenia dietetycznego chorób powstałych na tle nieprawidłowego żywienia. W ramach zajęć stosuje się różnorodne metody nauczania aktywizujące studentów, umożliwiające im uzyskanie i rozwinięcie umiejętności cennych z punktu widzenia kariery zawodowej oraz zdobywanie wiedzy zgodnej z najnowszym stanem badań. Absolwenci studiów posiadają wiedzę i umiejętności, które pozwalają ocenać sposób żywienia oraz udzielać porad żywieniowych i dietetycznych ludziom zdrowym i chorym, organizować proces produkcji potraw i nim kierować, prowadzić badania i edukację z zakresu żywienia i dietetyki, korzystać w praktyce z obowiązujących przepisów prawa w obszarze bezpieczeństwa żywności i żywienia, planować i prowadzić własną działalność biznesową w zakresie dietetyki, dietoterapii i profilaktyki żywieniowo-dietetycznej, a także oferować usługi z obszaru doradztwa eksperckiego. Będą mogli z sukcesem aplikować na stanowiska związane z profilem studiów w wielu instytucjach (ZOZ-y, żłobki, przedszkola, szkoły, szpitale, domy opieki, poradnie żywieniowe i dietetyczne, zakłady żywienia zbiorowego, firmy cateringowe, placówki sportowe itd.) i firmach przemysłu spożywczego, a także w podmiotach zajmujących się edukacją, upowszechnianiem wiedzy oraz promowaniem żywieniowych zachowań prozdrowotnych.
Program podzielony jest na cztery semestry. Zajęcia realizowane są w formie wykładów, ćwiczeń seminaryjnych, ćwiczeń laboratoryjnych, warsztatów oraz praktyk w szpitalach, szkołach, przedszkolach i innych placówkach. Część zajęć prowadzona jest w systemie modułowym.
Wymagania: Licencjat kierunku dietetyka. Kwalifikacja na podstawie wyników uzyskanych na pierwszym stopniu studiów.
Czas trwania: cztery semestry; początek: 1 października
Rekrutacja: www.sok.sggw.pl– System Obsługi Kandydatów na studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Termin składania wniosków: 08 lipca 2018
Liczba dostępnych miejsc: 45
Czesne: dla studentów studiów stacjonarnych – obywateli polskich oraz cudzoziemców podejmujących studia na zasadach obowiązujących obywateli polskich studia są bezpłatne (dla pozostałych kandydatów 8200 zł/rok); dla studentów studiów niestacjonarnych czesne wynosi 2800 zł za semestr studiów (obcokrajowców przyjmowanych na zasadach innych niż obowiązujące obywateli polskich obowiązuje opłata 6400 zł/rok).
Fizjologia żywienia i patofizjologia kliniczna z diagnostyką laboratoryjną, metabolizm, psychologia kliniczna i społeczna, dietetyka na różnych etapach rozwoju człowieka, dietoprofilaktyka, dietoterapia chorób, poradnictwo żywieniowe i dietetyczne oraz prawo i ekonomika w poradnictwie, projektowanie produktów i potraw dietetycznych, organizacja żywienia w zakładach żywienia zbiorowego, zasady prowadzenia badań żywieniowych, biostatystyka, praktyki edukacyjne
Powered by WordPress | Compass by InkThemes.