Home » Moduł programów kształcenia
pn. „Sukces z natury – kompleksowy program podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWER) Europejskiego Funduszu Społecznego; Działanie 3.5. Kompleksowe programy szkół wyższych; Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju.
Moduł 1 obejmuje kilka zadań podnoszących poziom nauczania w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W latach 2018-2020 obejmą one łącznie 424 studentów (287K i 137M):
Dodatkowo w proces dydaktyczny na uczelni zostanie włączonych 35 profesorów zagranicznych, w tym 23 w ramach zadania 23.
Harmonogramy zajęć profesorów wizytujących.
Nowe kierunki studiów i modernizacja już istniejących mają w większym stopniu powiązać przyszłego absolwenta z otoczeniem gospodarczym, co pozwoli lepiej odpowiedzieć na przyszłe potrzeby społeczne. Tworzenie nowych kierunków i specjalności w języku angielskim wpłynie na umiędzynarodowienie uczelni oraz zwiększy możliwości absolwenta na rynku pracy. W osiągnięciu tego celu pomoże zatrudnienie profesorów wizytujących z zagranicznych ośrodków. Modernizacja programów kształcenia to odpowiedź na potrzeby studentów, pracodawców i otoczenia gospodarczego. Transfer wiedzy z nauki do gospodarki zostanie lepiej przeprowadzony dzięki zmianie programów kształcenia na takie, w których uwzględnia się najnowsze badania i zdobycze świata nauki.
Organic Agriculture and Food Production (OAFP) – Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności to nowy kierunek studiów licencjackich realizowany na Wydziale Rolnictwa i Biologii SGGW i prowadzony w języku angielskim. Program studiów został opracowany przy współudziale specjalistów z innych wydziałów SGGW i zgodnie z oczekiwaniami potencjalnych pracodawców – producentów żywności ekologicznej. Dzięki temu absolwenci bez trudu znajdą zatrudnienie w całym łańcuchu produkcji żywności ekologicznej, przetwórstwie, handlu, systemie kontroli i certyfikacji oraz w różnych firmach związanych z edukacją, rozpowszechnianiem i usługami doradczymi w zakresie rolnictwa ekologicznego.
Civil Engineering – nowa specjalizacja w języku angielskim realizowana na studiach II stopnia na kierunku budownictwo (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska). Program studiów został dostosowany do potrzeb społeczno-gospodarczych na poziomie krajowym i regionalnym. W realizację programu kształcenia włączono wykładowcy z zagranicy, posiadający osiągnięcia w pracy naukowej lub zawodowej oraz praktycy-specjaliści reprezentujący biznes i potencjalnych pracodawców. Studenci poznają współczesne metody pomiarowe stosowane w procesie kontroli wykonania projektu budowlanego oraz metody monitoringu stanu istniejących budynków. Zapoznają się z problematyką warunków posadowienia budowli, konstrukcji inżynierskich, obliczeń matematycznych, modelowania 3D oraz zdobędą wiedzę z zakresu prawa budowlanego.
Kierunki realizowane na Wydziale Nauk o Żywieniu i Konsumpcji: gastronomia i hotelarstwo – modernizacja programu kształcenia na studiach I stopnia, dietetyka – modernizacja programu kształcenia na studiach II stopnia, żywienie człowieka i ocena żywności – modernizacja programu kształcenia na studiach I i II stopnia.
Badanie losów absolwentów wskazuje, że zaledwie 66% absolwentów kierunków prowadzonych przez WNoŻCziK pracuje w wyuczonym zawodzie. Pracodawcy są zadowoleni z pracowników, ale sami studenci uznali, że programy kształcenia na kierunkach żywieniowo-dietetycznych wymagają wyspecjalizowania, a na gastronomii i hotelarstwie – upraktycznienia. Te wszystkie postulaty, włącznie z odniesieniem wiedzy teoretycznej do praktyki oraz umożliwieniem studentom poznania realiów pracy zawodowej, wzięto pod uwagę przy konstruowaniu nowych programów studiów.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – program studiów prowadzonych w na Wydziale Inżynierii Produkcji od 1999 roku zostanie zmodernizowany zgodnie z opiniami studentów oraz uwagami otoczenia społeczno-gospodarczego. Ze względu na dynamiczne zmiany i informatyzację działalności gospodarczej wymaga od absolwentów nie tylko gruntownej wiedzy teoretycznej, lecz także umiejętności praktycznych – zwłaszcza w aspekcie cyfryzacji produkcji. Zmodernizowany program studiów zakłada, że studenci stworzą, a następnie będą obsługiwać tzw. wirtualną firmę i tym samym ćwiczyć synergiczne wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności praktycznych.
Big Data Analytics – to anglojęzyczna specjalizacja na studiach magisterskich kierunku informatyka i ekonometria. Powstała, aby kształcić przyszłych analityków dużych zbiorów danych. Analitycy Big Data to jedni z najbardziej poszukiwanych przez duże instytucje gospodarcze pracowników. Studenci tej specjalizacji zapoznają się z technologiami stosowanymi do składowania, przetwarzania i analizowania dużych zbiorów danych, nauczą się budować rozwiązania analityczne na platformach typu Big Data i wykorzystywać zaawansowane języki programowania.
English version:
2. Personal Data Application Form
Powered by WordPress | Compass by InkThemes.