Home » Aktualności » PRINCE2® Practitioner

PRINCE2® Practitioner

Szkolenie „PRINCE2® Practitioner”

Opis szkolenia:

Dwudniowe szkolenie, którego celem jest zapoznanie uczestników z zaawansowanymi zagadnieniami zarządzania projektami w oparciu o metodykę PRINCE2® edycja 6. Szkolenie przygotowuje do egzaminu pozwalającego uzyskać międzynarodowy certyfikat „PRINCE2® Practitioner 6” wydawany przez organizację akredytującą.

W zakres szkolenia wchodzą:

• Szczegółowe omówienie wszystkich pryncypiów, tematów procesów oraz technik przewidzianych i zalecanych przez metodykę PRINCE2® edycja 6.
  • Powtórzenie podstawowych zagadnień dotyczących konstrukcji metodyki PRINCE2® edycja 6, w tym omówienie pryncypiów oraz zapoznanie się ze specyfiką egzaminu PRINCE2® Practitioner edycja 6.
  • Uzasadnienie Biznesowe – z czego się składa oraz jaki jest jego cykl życia w projekcie realizowanym zgodnie z metodyką PRINCE2® edycja 6.
  • Organizacja – jej rola oraz istotne aspekty.
  • Jakość – kompleksowe ujęcie jakości w projekcie.
  • Ryzyko – zasady postępowania z szansami i zagrożeniami dla projektu.
  • Plany – konstrukcja planów na różnych poziomach, techniki planowania opartego na produktach.
  • Postępy – ustanowienie mechanizmów monitorowania i porównywania faktycznych osiągnięć z planowanymi, dostarczania prognozy dotyczącej osiągnięcia celów projektu oraz zapewnienia ciągłej zasadności biznesowej projektu.
  • Zmiana – usystematyzowany sposób identyfikacji, oceny i zarządzania zmianami w projekcie.
  • Procesy PRINCE2®.
  • W trakcie szkolenia rozwiązywany jest próbny egzamin PRINCE2® Practitioner edcyja 6 wraz z omówieniem pytań.

Informacje o egzaminie:

• Warunki przystąpienia do egzaminu: dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość uczestnika egzaminu oraz posiadanie jednego z poniższych certyfikatów:
    • PRINCE2® Foundation lub Practitioner (edycja 2009 lub edcyja 6),
    • Project Management Professional (PMP),
    • Certified Associate in Project Management (CAPM),
    • IPMA Level A® (Certified Projects Director),
    • IPMA Level B® (Certified Senior Project Manager),
    • IPMA Level C® (Certified Project Manager),
    • IPMA Level D® (Certified Project Management Associate).
  • Forma egzaminu: elektroniczna
  • Język egzaminu: polski
  • Metoda: test jednokrotnego wyboru (68 pytań), którego podstawą jest scenariusz wraz z informacjami dodatkowymi
  • Czas trwania: 150 minut
  • Liczba pytań: 68
  • Podczas egzaminu można korzystać z papierowej wersji podręcznika Managing Successful Projects with PRINCE2® edcyja 6, którą można zakupić za dodatkową opłatą
  • Próg zdawalności: 55% poprawnych odpowiedzi (38 punktów)

• Szkolenia kierowane są dla kadry kierowniczej i pracowników administracji Uczelni.

1). 18-19.11.2021 (16h) -> APLIKUJ

2). 09-10.12.2021 (16h) -> APLIKUJ

Udział w szkoleniu jest możliwy tylko dla osób posiadających certyfikat PRINCE2® Foundation.

Szkolenie realizowane jest w ramach Projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 i aby w nim wziąć udział należy dopełnić niezbędnych formalności tj:

1. Zapoznać się z regulaminem naboru na szkolenia, w celu ustalenia, czy spełnia się kryteria dostępu
  2. Uzyskać zgodę przełożonego na udział w szkoleniu
  3. Wypełnić formularz zgłoszeniowy online znajdujący się pod linkiem -> APLIKUJ
  4. Zapoznać się z zapisami „Umowy udziału w projekcie”

Formularz zawiera następujące dokumenty:

„Formularz danych osobowych”
„Oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji postanowień regulaminu naboru”
„Oświadczenie uczestnika projektu POWER”

Na podstawie wypełnionych dokumentów (wraz z załącznikami, które są potrzebne dla dokumentowania dodatkowych aktywności lub niepełnosprawności) zostanie przygotowana lista osób zakwalifikowanych na szkolenia. [i]

Osoby zakwalifikowane podpisują  „Umowę udziału w projekcie” (załącznik 4) osobiście we wskazanym terminie.

Pytania w sprawie szczegółów należy kierować mailowo na adres: ewelina_gorska@sggw.edu.pl.