„Agile PM ®Practitioner”
Opis szkolenia:
Dwudniowe akredytowane szkolenie, które ma na celu zapoznanie uczestników z zaawansowanymi zagadnieniami zarządzania projektami w oparciu o metodę Agile Project Management. Szkolenie daje uczestnikom wiedzę niezbędną do prowadzenia projektu z wykorzystaniem AgilePM® oraz przygotowuje do zdania egzaminu AgilePM® Practitioner. Szkolenie przygotowuje do egzaminu pozwalającego uzyskać międzynarodowy certyfikat AgilePM® Practitioner wydany przez APMG.
W zakres szkolenia wchodzą:
- Powtórzenie podstawowych zagadnień – dotyczących konstrukcji metodyki AgilePM®, w tym omówienie filozofii i pryncypiów, zapoznanie się ze specyfiką egzaminu na poziomie Practitioner oraz ze scenariuszem ćwiczenia wykorzystywanego w czasie szkolenia.
- Cykl życia projektu Agile i produkty – środowisko zarządcze projektu AgilePM®. Przegląd typowych faz projektu AgilePM® oraz produktów z nimi związanych. Planowanie w AgilePM®. Jakość i jej planowanie w projekcie. Różne plany w AgilePM®. Koncepcja okienek czasowych (timebox) i iteracji.
- Ludzie i role w projekcie Agile – struktura ról i ich zakresy odpowiedzialności. Role poziomu projektu, zespołu realizacyjnego i wspierające. Style i cechy zarządzania projektem Agile. Eskalacje w projektach Agile.
- Techniki metodyki AgilePM® – Warsztaty Facylitowane, Modelowanie, Rozwój Iteracyjny, Priorytety MoSCoW i Okienka Czasowe.
- Sterowanie projektem Agile – cechy sterowania (kontrolowania) projektem zarządzanym metodą Agile. Zarządzanie ryzykiem w projekcie. Wykaz wymagań z priorytetami i rola Analityka Biznesowego w projekcie Agile. Różne techniki szacowania wykorzystywane w AgilePM®. Zalecane podejście do monitorowania projektu. Powtórzenie pryncypiów Agile.
Grupa docelowa:
- Szkolenia kierowane są dla kadry kierowniczej i pracowników administracji Uczelni.
Czas trwania i miejsce szkolenia:
1). 24-25.11.2021 (16h) -> APLIKUJ
2). 15-16.12.2021 (16h) -> APLIKUJ
Udział w szkoleniu jest możliwy tylko dla osób posiadających certyfikat Agile PM ® Foundation.
Szkolenie realizowane jest w ramach Projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 i aby w nim wziąć udział należy dopełnić niezbędnych formalności tj:
Szkolenie realizowane jest w ramach Projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 i aby w nim wziąć udział należy dopełnić niezbędnych formalności tj:
- Zapoznać się z regulaminem naboru na szkolenia, w celu ustalenia, czy spełnia się kryteria dostępu
- Uzyskać zgodę przełożonego na udział w szkoleniu
- Wypełnić formularz zgłoszeniowy online znajdujący się pod linkiem -> APLIKUJ
- Zapoznać się z zapisami „Umowy udziału w projekcie”
Formularz zawiera następujące dokumenty:
„Formularz danych osobowych”
„Oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji postanowień regulaminu naboru”
„Oświadczenie uczestnika projektu POWER”
Na podstawie wypełnionych dokumentów (wraz z załącznikami, które są potrzebne dla dokumentowania dodatkowych aktywności lub niepełnosprawności) zostanie przygotowana lista osób zakwalifikowanych na szkolenia. [i]
Osoby zakwalifikowane podpisują „Umowę udziału w projekcie” (załącznik 4) osobiście we wskazanym terminie.
Pytania w sprawie szczegółów należy kierować mailowo na adres: ewelina_gorska@sggw.edu.pl.
Comments are closed.